סיור טעימות בשוק מחנה יהודה

רוצים לחוש את ירושלים ? להרגיש את הקצב של העיר  ולספוג אווירה ירושלמית ?

הצטרפו אלי לסיור בשוק הכי ססגוני והכי ירושלמי,

שוק מחנה יהודה מציע למטייל מגוון רחב של גירויים החל מדוכנים של ירקות ופרות טריים, דגים, בשר פיצוחים ותבלינים ועד מסעדות גורמה מרשימות.המגוון הרחב של דוכני המזון המסעדות האכותיות המבחר הגדול ושפע המזון הפכו את ירושלים לבירת הקולינריה של ישראל.

באו איתי לחגיגה של צבעים ריחות וטעמים בשוק מחנה יהודה, נספוג את האווירה הירושלמית המחשמלת נכיר את אנשי השוק ופועלם ונטעם מאכלים אותנטים מקומים שנשתמרו מאות שנים עברו מאב לבן  ונמצאים  איתנו עד היום רק בשוק מחנה יהודה .

ראיתם פעם שוק שלא עוצר לרגע ? ובכן שוק מחנה יהודה הוא שוק שכזה לעת ערב משתנה את אופיו מבסטות לממכר ירקות ופירות הוא הופך אתר בילוי פופולרי. על הבסטות יושבים חברים ומרימים לחיים,ברים מרשימים נפתחים בחסות החשיכה והשוק מתמלא  חברים שבאים  לחגוג את החיים באווירה ירושלמית אותנטית ומיוחדת במינה. משיקים כוסות לחיים שרים וגם רוקדים,וכך את צעקות הסוחרים בשוק המשווקים את תוצרתם מחליפה מוסיקה קצבית סוחפת שמזמינה אותנו להצטרף לחגיגה.

בסיור טעימות בשוק נבקר במקומות הכי שווים והכי טעימים  נהנה מטעימות יחודיות אוכל מקומי אותנטי שמוכן במקום  בן הטעימות שלנו יהיו הטאבון הירושלמי המסורתי , נבקר במאפיה ותיקה שמשמרת אפיה של הפיתה הירושלמית "אש תנור " נהנה ממנה חמה אש מהטאבון לצד מגוון סלטים. חומוס אוטנטי ירושלמי עבודת יד , סלט חצילים, חמוצים ועוד, נבקר במפעל הטחינה של השוק בו טוחנים את גרגרי השומשום באבני רחיים ומיצרים טחינה אורגנית בשלל טעמים, נטעם מאפים שונים מתוצרת השוק, תבלינים פרסים, ומיני פיצוחים להעשרת מזון וסלטים, תערובות יחודיות להכנת משקאות, חלבה במגווןן טעמים ופלטות גבינות יחודיות קרקרים ומלוחים, וכמובן נרים לחיים ונקנח בכנפה מתוקה שנאפת במקום ומועשרת בתוספות.

לטעימות בשוק יתווסף גם תוכן נספר על הקמתו כ"שוק הלוואה וחסכון" מאז הקמתו, נעבור בסמטאות ונכיר את בית משפחת בנאי נציץ לשכונת נחלאות, נבקר בגן התות ונספר על הווי השכונה כמו שכתב עליה יצחק נבון במחזמר "בוסתן ספרדי" אם ישאר לנו עוד כח וזמן נבקר גם  בשכונות החרדיות שבאזור השוק. תבואו רעבים!

מתעניינים בסיור פרטי?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם