הבלוג שלי

אבו גוש כפר אותנטי בן הרי ירושלים.
מי הם תושבי הכפר? ואיך זה שתושבי כפר זה נותרו בכפר בשעה שרוב תושבי הכפרים הסמוכים ברחו עם הקמת המדינה?
מסתבר שתושבי הכפר הם צאצאים של חילים מצ'אצ'ניה שהביא השלטון העותמאני לארץ, והושיב אותם פה לאבטח את הדרך הכביש הראשי שבן ירושלים – לשפלה לימים כביש ירושלים ת"א.

בשנות ה – 2000 עולה בידיהם של תושבי אבו גוש להביא להכרה בהם כצאצאים צ'אצ'אנים. משלחת של נכבדי אבו גוש יצאה לצ'אצ'ניה פגישה עם השלטונות שם מביאה לכך שהממשלה הצ'אצ'נית תרמה ביד רחבה כסף לבנית מסגד גדול ומפואר בכפר. ארבעת צריחיו הבולטים של המסגד הצ'אצ'אני מסמלים את הכפר אבו גוש מהכביש. ביקור במסגד חושף סגנון בניה שונה ואחר מהמסגדים המוכרים לנו במזרח התיכון, מעבר לאדריכלות היחודית עושר ופאר נשקף מהכתלים המעוטרים בזהב.
תושבי אבו גוש הפגינו לאורך שנים תמיכה ואהדה לישוב היהודי המתחדש בארצו, ימי הקמת המדינה לא לקחו חלק בהתקפות הכפרים הערבים על השירות בדרך לירושלים ועל כן לא הרגישו מאוימים עם הקמת המדינה ונשארו על אדמתם עד עצם היום הזה. עד היום הביקור בכפר נינוח ונעים התושבים היהודים מרגישים את הכבוד שרוכשים להם תושבי אבו גוש. ביקור בכפר חושף בתים אבן כפרים ולצידם בוסתנים ירוקים עמוסי פירות. מראש הכפר צופה על המרחב כנסיה מרשימה "גבירתנו של ארון הברית" והנוף שנבט ממעל עוצר נשימה.

ירושלים וקדושתה
ירושלים עיר עתיקה, עיר בת למעלה מ4000 שנה, מוזכרת כבר כעיר בעלת שלטון ומינהל בכתבים מצרים עתיקים
אולם קדושתה וחשיבותה עולים מרגע שדוד הופך אותה לבירתו, בירת הממלכה היהודית ובנו שלמה יבנה בה את בית המקדש הראשון
סיור בירושלים חושף סודות רבים מעברה, עבר , הווה ועתיד
היסטוריה רבת שנים, שליטים שמתחלפים אמונות ומסורות של קדושה שמתחלפים , הר הבית מקום בית המקדש הראשון והשני יהפוך למקדש לאלילים ואחכ עליו יוקם מסגד שיהפוך לכנסיה עם הכיבוש המוסלמי הסהר יחליף את הצלב וישאיר את ירושלים כעיר של כיסופים להרבה מאוד אנשים.

הידעתם שבירושלים ניתן לדרוך על ריצוף עתיק בן למעלה מ 2000 שנה ?
הידעתם שבירושלים ניתן להציץ לשרידי בתים עתיקים שלדעת רוב החוקרים היו בתי הכוהנים שעבדו בבית המקדש ?
הידעתם שבירושלים נימצאו שרידים של חומות ומגדלים עתיקים שנבנו על ידי שליטים קדומים לפני מאות בשנים ?
סיור מודרך בירושלים חושף הרבה מסודותיה הקסומים של העיר, ישאיר אותכם פעורי פה וסקרנים לגלות עוד הרבה נדבחים עתיקים. פסקאות של לורם איפסום. ועוד יותר לאחרונה עם פרסום תוכנות המחשב האישי כגון מייצר הדפים של אלדוס שמכיל גרסאות של לורם איפסום.